سفارش تبلیغ
صبا ویژن

10 اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

آیا می دانید اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج که معمولا افراد مرتکب می شوند چه کار ها یا چیزهایی هستند ؟ دوران آشنایی قبل از ازدواج دارای مزای زیادی است و در شناخت فرد مقابلمان به ما بسیار کمک می کند ولی در این دوران معمولا افراد اشتباهاتی را انجام می دهند، که این اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج می تواند در مراحل بعدی و بعد از ازدواج برای افراد مشکل ساز باشد. اگر در سال های اولیه آشنایی و دوستی خود با شخصی هستید توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطاله نمایید. برای عضویت در کانال مشاوره ازدواج کلیک کنید.

 

برای مشاوره قبل از ازدواج و نحوه برقراری ارتباط درست با جنسی مخالف می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

 

آیا می دانید اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج که معمولا افراد مرتکب می شوند چه کار ها یا چیزهایی هستند ؟ دوران آشنایی قبل از ازدواج دارای مزای زیادی است و در شناخت فرد مقابلمان به ما بسیار کمک می کند ولی در این دوران معمولا افراد اشتباهاتی را انجام می دهند، که این اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج می تواند در مراحل بعدی و بعد از ازدواج برای افراد مشکل ساز باشد. اگر در سال های اولیه آشنایی و دوستی خود با شخصی هستید توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطاله نمایید. برای عضویت در کانال مشاوره ازدواج کلیک کنید.

 

برای مشاوره قبل از ازدواج و نحوه برقراری ارتباط درست با جنسی مخالف می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

ده اشتباه آشنایی قبل از ازدواج

 از جمله اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج می توان به موارد زیر اشاره داشت.

1- سوالات کافی برای شناخت نمی پرسیم

بسیاری از ما در زمان آشنایی و دوستی قبل از شروع یک رابطه جدی، حتی به اندازه زمانی که می خواهیم یک دست لباس بخریم سوال نمی پرسیم. با این اشتباه فرصت شناخت و کشف بسیاری از مسائلی را که می تواند درباره انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد از دست می دهیم. نپرسیدن سوالات در زمانی دوستی و آشنایی قبل از ازدواج می تواند به دلایل زیر باشد

حتما بخوانید » 10 سوال مهم قبل از ازدواج


2- نشانه های هشدار دهندی مشکلات بالقوه را نادیده می گیریم

یکی از بزرگترین اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج مرتکب می شویم این است که زمانی که اشتباهی را از طرف مقابل خود می بینیم باید محتاط تر عمل کنیم ولی خود آگاه یا نا خود آگاه ما از آن اشتباه چشم پوشی می کند. ما این اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج را به یک از صورت های زیر مرتکب می شویم.

الف – مسائل را کم اهمیت جلوه می دهیم :

آنقدر ها هم خسیس نیست 

آنقدر هم مواد مصرف نمی کند

ب _ کار های او را توجیه می کنیم :

سختی توی زندگیش زیاد کشیده، به خاطر همین زود عصبانی می شه

چون خیلی الان استرس روشه، فعلا مواد مصرف می کنه

ج _ کار های او را منطقی جلوه می دهیم

ایراد نداره که کار نمی کنه، جاش خیلی باهوشه و مطالعه می کنه

اون یه مرده، زیاد نگاه کردن مرد ها به زن ها هم خیلی عادیه...

د _ مشکلات و اشتباهات او را انکار می کنیم

هیچ کس تو زندگیم انقدر با من مهربون نبود کی گفته که اون با من بد رفتاری کرده ؟

اون معتاد نیست فقط هر از گاهی تفریحی با دوستاش جمع می شن تو مهمونی ها به خاطر اونا مواد مصرف می کنه

معمولا در زمان دوستی و آشنایی های قبل از ازدواج مشکلات خود را به صورت نشانه هایی نشان می دهند. اما بسیاری از اوقات افراد چشمشان را روی این مشکلات می بندند. خراب شدن یک رابطه مانند رشد سلول های سرطانی است. سرطان یک شبه ایجاد نمی شود بلکه در طول زمان و به مرور ایجاد می شود. خراب شدن یک رابطه هم همین گونه است و ما معمولا در رابطه هایی که به یک ویرانه منجر می شوند، می توانیم به راحتی نشانه های هشدار دهنده را در آغاز آن ببینیم.

3- عجولانه و زود هنگام از مسائل می گذریم و سازش می کنیم

یکی از اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج که مرتکب می شویم این است که ارزش ها، رفتارها و عادت های خود را به سرعت تغییر می دهیم تا وانمود کنیم که با فرد مقابل توافق و هماهنگی داریم. در ابتدای آشنایی و دوستی سعی می کنیم تا با گذشتن از چیزهایی که برایمان ارزش دارد، سعی می کنیم که رابطه را حفظ کنیم. وقتی متوجه می شویم که عقاید و باور و علایق ما به مذاق فرد خوش نمی آید، به علایق، باور ها و سلایق خود اهمیت نمی دهیم. تا وانمود کنیم که با هم تفاهم داریم. البته این تفاهم قلابی و ساختگی است. از جمله اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج که در این مورد بسیار شایع است می  توان به موارد زیر اشاره کرد.

حتما بخوانید » مشاوره جنسی

 

حتما بخوانید » تست تفاهم قبل از ازدواج   

 

10- باور به این که او را تغییر خواهم داد

یکی از اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج بسیار رایج و غلط در اکثر فرهنگا این باور است که ما می توانیم با عشق، توجه و تلاش در مرور زمان همسر خود را تغییر دهیم. در زمان آشنایی و دوستی های قبل از ازدواج بیشتر زنان مستعد پذیریش این این باور غلط هستند. بسیاری اند کسانی که به امید آن که بتوانند بعد از ازدواج همسر خود را تغییر دهند وارد یک زندگی مشترک می شوند ولی دانستن این نکته ضروری است که شما نمی توانید هیچ کس به غیر از خودتان را تغییر دهید.

11- باور به این که بعد از ازدواج مشکلات و اختلاف نظرها کم می شود

یکی از اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج این است که بسیاری از ما امیدواریم که با ازدواج همه چیز به خیر و خوشی خواهد گذشت و حتی مسائل و مشکلاتی که قبل از ازدواج وجود داشت دیگر از بین خواهد رفت.

 

برای مشاوره قبل از ازدواج و نحوه برقراری ارتباط درست با جنسی مخالف می‌توانید می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

  

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

 

 

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی،مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره خود ارضایی در مردان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زناشویی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران بارداری، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره یادگیری کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره بازی کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره تربیت کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره افسردگی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره جوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره طلاق، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره خیانت، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره کنترل استرس و مشاوره کاهش اضطراب و .... ارائه می دهد. تبادل نظر هنر زندگی را حتما ببینید.

 
منبع : 10 اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

 


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد