سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران

ازدواج و زندگی با شخصیت اجتنابی

پیش از ازدواج با شخصیت اجتنابی بهتر است از آینده احتمالی زندگی با این شخصیت آگاهی هایی کسب کنید. شخصیت اجتنابی در شروع رابطه خجالت زیادی از خود نشان می دهد و تا زمانی که شما به سمت او قدم بر ندارید، پیش قدم نمی شود، این امر ممکن است اشتباها نجابت و حیا برداشت شود. اما به مرور زمان متوجه می شوید اجتناب او در همه موقعیت ها حتی در روابط زناشویی نیز مشخص است. این وضعیت به علاوه دیگر مشکلاتی که با شخصیت اجتنابی پیش می آید، باعث می شود شما از رابطه با شخصیت اجتنابی و چه بسا از خودتان احساس رضایت نداشته باشید. اگر نمی توانید با ویژگی های شخصیت اجتناببی کنار بیایید، بهتر است بیشتر درباره نشانه های اختلال شخصیت اجتنابی اطلاع گرفته و از مشاوره پیش از ازدواج بهره ببرید. در ادامه بیشتر درباره زندگی و ازدواج با شخصیت اجتنابی صحبت می کنیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج با شخصیت اجتنابی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع: ازدواج و زندگی با شخصیت اجتنابی


شخصیت اجتنابی در زندگی زناشوئی چگونه است؟

شخصیت های اجتنابی در زندگی زناشوئی مانند نقش های سنتی، در زندگی فاصله ای مشخص را با همسر خود نگه می دارند و حتی در بیشتر اوقات مکان ها و اتاق های جدائی دارند. از دیده شدن و توجه گریزانند و سعی می کنند دنیای خود را برای خود حفظ کنند. زندگی با شخصیت اجتنابی بیشتر در سکوت می گذرد.

هرچقدر هم که به آن ها نزدیک باشید، دنیای درونیشان را با شما در میان نمی گذارند و زمانی که شما از دنیای درونی خودتان صحبت می کنید آن ها به هراس می افتند. شخصیت اجتنابی شدیدا از دادن اطلاعات به شما طفره می رود و به سختی می توانید بفهمید چه احساسی دارد. در زندگی های زناشوئی شخصیت اجتنابی، بیان احساسات صورت نمی گیرد.

در ازدواج با شخصیت اجتنابی همیشه رابطه به دوش همسر آن هاست و در صورتی که آن ها تماس نگیرند یا قرار ملاقات نگذارند رابطه به جلو نمی رود. تعارضات زناشوئی معمولا با کوتاه آمدن شخصیت اجتنابی و سکوت او به پایان می رسد. شخصیتی فرمانبردار است که البته در زمان هایی به صورت انفجاری و افراطی به آزادی خواهی دست می زنند.

 

مشکلات در ازدواج و زندگی با شخصیت اجتنابی

مشکلات در زندگی با شخصیت های اجتنابی بر خلاف سطحی بودن رابطه، از عمق زیادی برخوردار است. برای آن که بتوانید راحت تر با این مشکلات کنار بیایید بهتر است مقالهنحوه برخورد با شخصیت اجتنابی را مطالعه نمایید. مشکلات زیر تنها بخشی از تعارضات و اتفاقات زندگی با یک شخصیت اجتنابی است:

افراط در سکوت:

در زندگی با شخصیت اجتنابی؛ صحبت های زیادی صورت نمی گیرد. فرد از دایره کلامی محدودی استفاده می کند و بیشتر با جملات کوتاه و حاشیه ای، ادام? صحبت را سخت می کند. اغلب در زمان مشکلات؛ منفعلانه سکوت می کنند تا تنش تمام شود و به نقطه امن قبل بازگردند. این سکوت معمولا باعث می شود زمان زیادی برای حل یک مشکل نیاز باشد و در اکثر اوقات حل نشده باقی بماند. صحبت کردن راجع به یک موضوع تکراری باعث خستگی شما از حل کردن مشکلات رابطه می گردد.

هراس و اضطراب:

همیشه در زندگی با یک شخصیت اجتنابی به دلایل مسخره و غیر ممکنی باید از لذت بردن در جوامع بپرهیزید. این امر را فقط همسر یک شخصیت اجتنابی درک می کند. شخصیت اجتنابی از هر گونه احتمال درگیری یا ایجاد تعارض دوری می کند و شما را به عنوان همسر خود، از ایجاد کمی هیجان در زندگی محروم می نماید. شخصیت اجتنابی بر خلاف رویاهای بزرگ منشی و خود بزرگ بینی پنهان خود، افرادی بسیار ترسو هستند.

دو سوگرایی آزار دهنده:

از طرفی مشاهده می کنید که شخصیت اجتنابی تمایل زیادی به حضور در جمع دارد اما در عین حال از جمع گریزان است. هرچقدر که سعی می کنید با شخصیت اجتنابی راجع به این موضوع صحبت کنید و او را متقاعد کنید که نیاز به تغییر دارند و لازم است با این مشکل خود روبرو شوند؛ دچار هراس و اضطراب زیادی می شوند و با استفاده از جملات کوتاه و حاشیه ای، از صحبت کردن طفره می روند.

همیشه مقصر شمائید:

شخصیت اجتنابی انتظار زیادی از همسر خود دارد. همیشه تقصیرها و کمبودها را از ناحیه شما می داند. به صورت افراطی فشار زیادی را به همسر خود وارد می کند تا این حس تقصیر را بپذیرند. همسر شخصیت اجتنابی معمولا احساس نارضایتی از خود پیدا می کنند و به افسردگی دچار می گردند.

فاصله عاطفی:

شخصیت اجتنابی حتی در محیط های کاری نیز فاصله زیادی با همکاران خود دارد. همانطور که گفته شد این فاصله را در زندگی زناشوئی خود نیز وارد می کنند. این فاصله باعث می شود که نیازهای همسر خود در رابطه را درک نکنند و کمتر به ابراز احساسات مناسب دست بزنند. شخصیت اجتنابی از دنیای درونی خود برای شما حرفی نمی زند و حتی زمانی که شما بخواهید راجع به دنیای شخصی خود با آن ها صحبت کنید، شخصیت اجتنابی می ترسد و با هراس مانع شما می شود. این فاصله تا جایی است که شخصیت اجتنابی حتی تمایل خوابیدن کنار شما را هم نداشته باشد.

ابراز احساسات:

شخصیت اجتنابی درک مناسبی از احساسات خود و دیگران ندارند. این بدان معناست که نیازهای احساسی همسر خود را نیز درک نمی کنند و در نتیجه رفتار مناسبی نیز از خود بروز نمی دهد. شخصیت اجتنابی حسرت یک ابراز احساس مناسب را به جان همسر خود می گذارند. او کسی است که سکوت را در جمع حاکم می کند.

انکارا احساسات:

شخصیت اجتنابی احساسات خود را درک نمی کند و همیشه به دنبال یک دلیل منطقی و عقلی برای احساس خود می گردند. حتی اگر شما بتوانید احساسشان را درک کنید، شخصیت اجتنابی با انکار احساسات از طریق دلایل عقلی مسائل را آنقدر سخت می کنند که در اواسط بحث متوجه می شوید او بویی از احساسات نبرده است. بیشتر زندگی شخصیت اجتنابی مربوط به مسائلی است که عاری از هرگونه احساسات و هیجانات باشد.

تغییر گریزی:

تغییر در زندگی یک شخصیت اجتنابی یک امر شبیه به غیر ممکن است. هر روز به خود در دنیای خود قول تغییر می دهد و سعی می کند تا به جمع برگردد و در اجتماع و رابط? خود فرد فعال تری باشد. اما به دلیل عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی که دارد با تماشای کوچک ترین انتقاد یا احتمال شکست؛ به حاشیه امن خود بر می گردد.

بازداری های ارتباطی:

مشکل رایج در شخصیت اجتنابی، از بازداری هاییست که در رابطه ایجاد می کند. این مشکل حتی در زندگی زناشوئی نیز بسیار نمود دارد. همانطور که گفته شد از ارتباطات چشمی و عاطفی دور می مانند. قهرهای زناشوئی مدت زمان زیادی طول می کشند و ماندگاری رابطه تنها به عهده همسر آن هاست. البته در طول زمان به دلیل سرد بودن شخصیت اجتنابی، همسرش همانطور که گفته شد خسته شده و از حس ناتوانی به افسردگی پناه می برد.

 

صحبت با مشاور ؟! لازم نیست !!!

شخصیت اجتنابی نقص را به همسر خود نسبت می دهد و با وجود محبت های بی و حد و حصر همسرش همچنان آن را کافی نمی داند. شخصیت اجتنابی تمایلی به صحبت راجع به مسائل زناشوئی خود با دیگران ندارد و به صورت افراطی از آن فرار می کند. شخصیت اجتنابی با ورود یک مشاور به زندگی مشترک شان حتی برای حل مشکلات به سختی مقاومت می کند و جالب اینکه او مشکلی در رابطه حس نمی کند! با این که برخی ویژگی های رفتاری شخصیت اجتنابی مشابه شخصیت اسکیزوئید است با این وجود حفظ ارتباط و پیشروی درمان در این تیپ شخصیت راحت تر می باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج با شخصیت اجتنابی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

  

 

 

 

 

 

منبع: ازدواج و زندگی با شخصیت اجتنابی


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد