سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قرص ویاگرا

یکی از رایج‌ترین قرص‌های مصرفی برای افزایش توان جنسی در مردان، قرص ویاگرامی‌باشد. نام ماده فعال در این قرص، سیلدنافیل است که در دوز‌های 25 تا 100 میلی گرم در بازار عرضه می شود. صحبت‌های زیادی راجع به عوارض جانبی این قرص مانند نابینایی، اسهال، ناتوانی جنسی و... بیان شده است. برخی نیز عوارض آن را نادیده گرفته و با بیش مصرفی به خود آسیب می زنند. بهتر است پیش از مصرف این دارو از عوارض آن و دیگر روش های جایگزین نیز اطلاع کسب کنید. برای آشنایی با قرص ویاگرا، نحوه کاربرد و عوارض و ممنوعیت‌های مصرفی آن مقاله زیر را مطالعه نمائید.

 

برای دریافت مشاوره در مورد درمان نعوظ و مشکلات زناشوئی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : قرص ویاگرا | اثرات، عوارض و موارد منع قرص ویاگرا


قرص ویاگرا و نحوه عملکرد آن

قرص ویاگرا (سیلدنافیل) برای درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان تجویز می‌گردد. ویاگرا با افزایش جریان خون به آلت تناسلی موجب نعوظ در هنگام تحریک جنسی می‌گردد. دلیل محبوبیت این دارو عوارض نسبتا کم، سهولت استفاده و کارکرد مناسب این داروست. 

سیلدنافیل سیترات (به عنوان ماده فعال ویاگرا) یک مهارکننده PDE5 می‌باشد. ویاگرا (سیلدنافیل) به مهار آنزیمی که جریان خون در آلت تناسلی را تنظیم می‌کند، می‌پردازد؛ این مهارکننده روند طبیعی انزال را افزایش می‌دهد. اگر چه ویاگرا نعوظ را افزایش می‌دهد، اما همچنان فرد به تحریک طبیعی نیاز دارد.

 

آیا قرص ویاگرا همیشه اثر می‌کند؟

سه عامل (تامین خون مناسب، برانگیختگی و سیستم عصبی سالم) در موثر بودن ویاگرا نقش بازی می‌کنند. برخی اختلالات نعوظ که ناشی از عمل جراحی و یا آسیب به یکی این سه عامل باشد، ویاگرا تاثیر چندانی در عملکرد جنسی فرد نخواهد داشت. در این شرایط فرد برای بهبود نیاز به تزریق یا دیگر درمان‌های ویژه پزشکی خواهد داشت. همچنین در مواردی که اختلال نعوظ در مردان ریشه روانی داشته باشد، قرص ویاگرا موثر نبوده و فرد نیازمند روان درمانی است.

 

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل 100

برای اولین بار یک دوز ویاگرای 50 میلی گرمی استفاده نمائید. اگر دوز موثر بود، می‌توانید دوزهای بعدی به قرص‌های 25میلی گرم آن را کاهش دهید. اگر قرص 50 میلی گرم موثر نبود یا مدت زمان اثر آن کمتر از 4 ساعت بود، می‌توانید دوز را به قرص 100 میلی گرم افزایش دهید.

قرص را یک یا دو ساعت قبل از بر انگیختگی مصرف نمائید. مطمئن شوید که قرص ویاگرا برای کمک به نعوظ شما مفید بوده است. مسئله مهم دیگر این است که قرص ویاگرا برای ایجاد نعوظ و انقباض به تحریک جنسی (بصری، لمسی یا غیره) نیاز دارد و بدون تحریک، قرص هیچ فایده ای نخواهد داشت. همچنین قرص ویاگرا کمبود میل جنسی مردان را نیز درمان نمی‌کند.

دوزهای مصرفی قرص ویاگرا

قرص ویاگرا در سه دوز مصرف می‌شود:

ویاگرا 25 میلیگرم: وقتی که دوز شروع 50 میلی گرم خیلی موثر نشان دهد، بهتر است دوز به 25 میلی گرم کاهش داده شود.

ویاگرا 50 میلیگرم: این دوز برای شروع اولین مصرف ویاگرا توصیه می‌گردد.

ویاگرا 100 میلیگرم: مصرف این دوز زمانی توصیه می‌شود که دوز 50 میلی گرم کافی نبوده یا تاثیر آن کمتر از 4 ساعت دوام دارد.

 

عوارض قرص ویاگرا

1- در بیشتر مردان عوارض جانبی ندارد.

2- حدود 1درصد از تمام افرادی که از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند، متوجه نوعی تغییر رنگ یا رنگ زرد در بینایی خود می‌شوند. این عارضه خطرناک نبوده و معمولا پس از چند ساعت از بین می‌رود.

3- در بعضی موارد عوارضی مانند سردرد، سوزش، اختلال نعوظ، اختلالات بینایی، احتقان بینی و سرگیجه مشاهده شده است.

4- در موارد نادر عوارض جدی مانند درد در قفسه سینه (قلب)، نعوظ طولانی و دردناک، از دست دادن بینایی و نعوظ دردناک (نعوظی که بیشتر از 4 ساعت طول می‌کشد و باعث درد و صدمات زیادی به آلت تناسلی فرد می‌شود) دیده شده است. در صورت مشاهده این نشانه‌های سریعا به پزشک مراجعه نمائید.

5- در بیشتر موارد عوارض جانبی و منفی در مواردی رخ می‌دهد که فرد خارج از دستورالعمل‌های پزشکی و تجویز شده، دارو را مصرف کرده باشد.

 

چه زمانی نباید قرص ویاگرا مصرف کرد؟

در صورتی که هر کدام از بیماری‌ها یا عارضه‌های زیر را دارید، بدون مشورت با متخصص از خوردن قرص ویاگرا پرهیز کنید:

_ فشار خون پایین یا بالا

_ آلرژی به درمان ED

_ بیماری قلبی (مثل حمله قلبی یا آنژین)

_ سابقه سکته مغزی یا سکته خفیف (حمله ایسکمیک گذرا)

_ سابقه مشکلات بینایی به دلیل مشکل در گردش خون

_ هرگونه بیماری کلیوی یا کبدی

_ بیماری لوسمی، مولتیپل یا سلول داسی شکل

_ بیماری ناهنجاری آلت تناسلی (Peyronie)

_ اختلال خونریزی مثل هموفیلی

_ زخم معده فعال

توجه: در هر کدام از موارد بالا، عدم استفاده از قرص ویاگرا را جدی بگیرید.

 

چه فاکتورهایی بر مدت زمان اثربخشی ویاگرا تاثیر می گذارند؟

سن:

اثرات ویاگرا با افزایش سن طولانی‌تر می‌شود. مثلا برای مردان بالای 65 سال، به دلیل آهسته شدن سیستم متابولیک بدن، قرص ویاگرا تا مدت طولانی در بدن آن‌ها اثرگذار باقی می‌ماند.

رژیم غذایی:

هرچه معده درگیر هضم غذای خاصی باشد، تاثیر و اثر بخشی قرص ویاگرا با تاخیر بیشتری روبرو خواهد شد. بنابراین مصرف قرص ویاگرا با معده خالی، باعث تاثیر سریع‌تر آن می‌گردد.

الکل:

یک لیوان شراب یا آبجو می‌تواند مفید باشد اما بیش از آن احتمال خطرات جانبی منفی را افزایش می‌دهد. همچنین الکل باعث می‌شود جریان خون به آلت تناسلی کاهش یابد و نعوظ به سختی اتفاق بیافتد.

دوز دارو:

به عنوان یک قاعده کلی هرقدر دوز بالاتری مصرف شود، اثرات مؤثرتر و طولانی مدت‌تر خواهد بود. اما فراموش نکنید دوز مناسب شما بر اساس وضعیت جسمانی تان را باید پزشک تشخیص بدهد.

سلامتی:

فردی که مشکلات کبدی یا کلیوی داشته باشد، قرص مدت زمان بیشتری را برای تجزیه شدن نیاز دارد و در نتیجه با تاخیر بیشتری روبرو می‌گردد. فراموش نکنید اگر بیماری خاصی دارید، حتما به پزشک بگوئید.

تعاملات دارویی:

برخی داروها مثل آنتی بیوتیک ریفامپسین (داروی درمان سل) بر مدت زمان تاثیرگذاری ویاگرا موثرند. جهت پیشگیری از تداخلات دارویی، حتما داروهای مصرفی خود را با پزشک در میان بگذارید.

 

سایر داروهای جایگزین ویاگرا

از دیگر قرص‌های اختلال نعوظ که می‌تواند به عنوان جایگزین ویاگرا استفاده شود می‌توان به سیالیس، لویترا و اسپدرا اشاره کرد. اما علاوه بر این داروها می‌توانید با مصرف مواد خوراکی طبیعی چون شکلات تلخ، آب انار، هندوانه و آجیل کاج توانایی جنسی خود را افزایش دهید.

 

برای دریافت مشاوره در مورد درمان نعوظ و مشکلات زناشوئی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.


منبع : قرص ویاگرا | اثرات، عوارض و موارد منع قرص ویاگرا


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد