سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

بهترین دارو های ترک شیشه و روش های ترک اعتیاد به شیشه

ترک شیشه به دلیل وابستگی بالا فرد به آن، باید حتما با مشاوره و تحت نظر یک درمانگر متخصص صورت گیرد. ترک شیشه درصورتی که فرد تمایل واقعی به درمان داشته باشد، با استفاده از الگو های درمانی نوین امکان پذیر است. متاستفانه هر گونه اقدامی برای درمان تا زمانی که فرد به تشخیص درستی در مورد اعتیاد و عوارض ناشی از آن نرسیده باشد، بی ثمر خواهد بود. خانواده ها می توانند با استفاده از مشاوره ترک اعتیاد، فرد را از پیامد ها و عوارضی سنگین مصرف ماده مخدر شیشه آگاه سازند. دراین مقاله روش های درمانی و ترک شیشه به صورت کامل توضیح داده شده است. برای اطلاع از نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه برای تشخیص اعتیاد در فرد کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره درمان شیشه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگیرید.

درمان و ترک اعتیاد به شیشه

ترک شیشه به صورت با استفاده از الگوی درمانی امروزه صورت می گیرد.

ترک شیشه با روش درمانی ماتریکس

ترک شیشه با روش درمانی ماتریکس از جمله روش های درمانی غیر دارویی در افراد وابسته به شیشه است که جز در موارد نادر نیازی به بستری کردن بیمار نیست. این روش معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیاست . در الگوی درمانی ماتریکس برای درمان اعتیاد به شیشه، جلسات آموزشی نیز برای خانواده فرد موتاد در نظر گرفته شده است

 

ترک شیشه با روش دی اس تی DST

ترک اعتیاد به شیشه با روش دی اس تی DST از جمله روش های طولانی مدت محسوب می شود که با کاهش مواد مصرف در طی ده ماه در گام های بیست و یک روزه صورت می گیرد. این روش با کمترین پیامد های جسمی و روانی بیمار را به سمت ترک دائمی هدایت می کند. به طوری که با جلو رفتن در سیکل درمان خوده فرد بیمار عجله در درمان دارد و نوعی زدگی و تنفر در او نسبت به ماده مخدر شیشه ایجاد می گردد. در روش دی اس تی DST برای ترک شیشه همزمان با کاهش مصرف مواد به صورت روزانه، تعداد دفعات مصرف نیز به مرور زمان کم می شود

در الگوی درمانی دی اس تی DST ترک شیشه به بیمار می آموزند که چگونه به موارد مخدر به چشم یک دارو برای درمان در دوره درمانش نگاه کند و با وجود اینکه اختیار مصرف بیشتر را دارد، بیشتر از نیازش مصرف نکند.

ترک شیشه با متادون درمان

الگوی سوم ترک شیشه با متادون درمانی صورت می گیرد. این روش از جمله روش های درمان اعتیاد به کمک دارو درمانی محسوب می شود. متادون به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد می تواند تحت نظر یک درمانگر یک راه حل بسیار مناسب برای ترک اعتیاد به شیشه باشد. در متادون درمانی به دلیل قدرتی که دارو متادون دارد، با توجه به میزان مصرف فرد معتاد به شیشه درمانگر متادون را جایگزین ماده مخدر شیشه می کند و با کنترل مصرف متادون توسط درمانگر و کاهش آن به مرور زمان فرد بعد از یک مدت زمان از مصرف متادون و شیشه بی نیاز می شود. ترک شیشه با متادون درمانی از جمله روش های درمانی طولانی مدت محسوب می شود. که به همین دلیل احتمال مصرف دوباره شیشه در فرد بسیار کم است.

 

توصیه هایی در مورد درمان و ترک شیشه

در زمان ترک شیشه موارد زیر را جدی بگیرید:

حتما برای درمان و ترک شیشه از یک فرد متخصص و درمانگر مشورت بگیرید.

 

 

نقش خانواده در ترک شیشه

مهمترین نکته در زمان ترک شیشه رویکر خانواده نسبت به ترک می باشد.

مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی

مرکز مشاوره هنر زندگی آماده است که کادر متخصص خود پاسخگوی سوالات و مشکلات شما باشد. شما می توانید از خدمات مشاوره حضوری و تلفنی مرکز مشاوره هنر زندگی در هر جایی که هستید بهرمند شوید. استفاده از مشاوره تلفنی می تواند یه راهکار مناسب برای شما باشد تا بتوانید در کمترین زمان به پاسخ سوالات خود دست یابید و شرایط را قبل از بدتر شدن تحت کنترل بگیرید.

برای دریافت مشاوره ترک شیشه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگیرید.

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی،مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره خود ارضایی در مردان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زناشویی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران بارداری، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره یادگیری کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره بازی کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره تربیت کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره افسردگی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره جوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره طلاق، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره خیانت، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره کنترل استرس و مشاوره کاهش اضطراب و .... ارائه می دهد. تبادل نظر هنر زندگی را حتما ببینید.

 

منبع : ترک شیشه

 


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد