سفارش تبلیغ
صبا ویژن

همسرداری برای آقایان

همسرداری برای آقایان در واقع به نحو? رفتار و ارتباط با همسر اشاره دارد. بسیاری از رفتارهای اشتباهی که زوجین در زندگی مشترک مرتکب می‌شوند ناشی از عدم شناخت دقیق آن‌ها از نحوه برخورد با جنس مخالف است. همسرداری برای آقایان بیشتر با شناخت تفاوت‌های رفتاری، روحی و روانی زنان و یادگیری روش‌های ارتباطی شناخته می‌شود. بسیاری اعتقاد دارند که اصطلاح شوهرداری مختص زنان بوده و در یک ازدواج موفق فقط زنان نقش دارند. در حالی که اگر نقش مردان در این زمینه بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. مردان نیز باید برای سلامت خانواده و آرامش روانی همسر خود تلاش کنند. شاید هدف بسیاری از مردان در زندگی زناشویی همین باشد، اما استفاده از روش‌های غلط در ارتباط با همسرشان به رابطه آن‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند. در ادامه نکاتی درباره همسرداری برای آقایان اشاره کرده ایم.

منبع: همسرداری 

روش های همسرداری برای آقایان

همسرداری و آگاهی از مهارت‌های ازدواج در مردانی که برای رابطه خود ارزش زیادی قائل‌اند و به پایداری در زندگی زناشویی اهمیت می‌دهند، موضوعی مهم تلقی می‌شود. اما عدم آگاهی و نداشتن مهارت همسرداری، نارضایتی و مشکلات زناشویی را به وجود می‌آورد. بنابراین شناخت روش‌های همسرداری و ارتباط صحیح با همسر به شما کمک می کند تا به خواسته هایتان در رابطه با همسرتان برسید. یک زندگی مشترک موفق در نتیجه برآورده کردن خواسته‌های هر دو طرف به وجود می‌آید. برای کسب اطلاع بیشتر از زندگی مشترک موفق کلیک کنید.

1. همسرداری با مدیریت رابطه با خانواده همسر

تعارض با خانواده همسر یکی از مشکلات رایج در میان مردان است. ارتباط صحیح با خانواده همسر بر رابطه شما با همسرتان نیز تاثیر می‌گذارد. همسرتان درست مانند شما احتیاج دارد که با خویشاوندانش ارتباط داشته باشد و خوشحالی او موجب خوشحالی همه اعضای خانواده می‌شود. پس پیش از هر چیز همسرتان را در اولویت قرار دهید. حتی اگر اختلاف و تعارض‌هایی جدی بین خانواده همسرتان وجود دارد به او نشان دهید که در این دعواها بی طرف هستید و بیش از هر چیز رابطه زناشویی برایتان اهمیت دارد؛ به این صورت می‌توانید ازدواج موفقی داشته باشید. برای اطلاع بیشتر از ازدواج موفق کلیک کنید.

2. همسرداری با پذیرش بیشتر و قضاوت کمتر

تفاوت‌های زنان و مردان باعث می‌شود که برخی از مردان رفتارهای متفاوت همسرشان را قضاوت کنند یا او را به خاطر این رفتارها مورد سرزنش قرار دهند. برای مثال ممکن است همسر شما علاقه داشته باشد دقایقی از روز را پای تلفن با دوستان یا خانواده‌اش سپری کند، اما این کار از نظر شما بی معنی و وقت تلف کردن باشد. قضاوت یا سرزنش همسرتان به خاطر علائق متفاوت‌اش، عزت نفس او را تخریب کرده و بر رابطه عاطفی شما اثرات منفی زیادی خواهد گذاشت. در عوض بهتر است که برای افزایش اعتماد به نفس همسر خود تلاش کنید. برای کسب اطلاع بیشتر از اعتماد به نفس همسر کلیک کنید.

3. همسرداری برای آقایان با گوش دادن واقعی

هنگامی که همسرتان به شما نیاز دارد به معنای واقعی پیش او حاضر باشید. برای مثال سکوت شما به تنهایی نمی‌تواند نشان? این باشد که در حال گوش دادن به صحبت‌های همسرتان هستید. گوش دادن واقعی نیازمند برقراری ارتباط غیرکلامی مناسب نظیر ارتباط چشمی است. برای آگاهی بیشتر از مهارت گوش دادن کلیک کنید.
هنگامی که او در حال حرف زدن با شماست و شما درحال چک کردن گوشی همراه خود هستید و یا تلویزیون تماشا می‌کنید، غیر مستقیم به او می‌گویید که توجهی به حرف‌هایش ندارید. برای اینکه نشان دهید برای نیازها و صحبت‌های همسرتان ارزش قائل هستید، زمان خاصی را برای گفت و گو با یکدیگر اختصاص دهید و در این زمان استفاده از تلفن همراه یا تلویزیون را کنار بگذارید. برای اطلاع بیشتر از ارتباط صحیح با همسر کلیک کنید.

4. ضرورت رعایت قانون طلایی زندگی برای همسرداری

رعایت قانون طلایی از مهم ترین اصول همسرداری برای آقایان است. قانون طلایی زندگی مشترک مسال? ساده‌ایست. هیچ وقت همسر خود را تهدید نکنید، به او ضربه نزنید و با نیش کنایه با او صحبت نکنید. در مواجهه با مشکلات زندگی مشترک این را در نظر بگیرید که همیشه گزینه‌های دیگری به جز این رفتارهای آسیب زا وجود دارد. نادیده گرفتن و زیر پا گذاشتن این قانون طلایی می‌تواند به قیمت تخریب جبران ناپذیر رابطه شما و همسرتان تمام شود. پس برای داشتن یک خانواده موفق گاه باید سختگیری‌هایی هم کرد. برای کسب اطلاع از خانواده موفق کلیک کنید.

5. انجام کارهای کوچک با تاثیرات شگرف

برای این که محبت و علاقه خود را به همسرتان نشان دهید لازم نیست همیشه به فکر کارهای سخت یا هدایای گران قیمت باشید. بسیاری از مردان چون شرایط تهی? هدایای گران قیمت را ندارند به طور کلی از خوشحال کردن همسر خود منصرف می‌شوند، سپس توقع دارند همسرشان این شرایط را درک کرده و از او نرنجد. برای اطلاع از همسرداری برای خانم ها کلیک کنید.

در حالی که کارهای بسیار کوچکی نظیر یک دادن شاخه گل بدون مناسب و بهانه خاص، تقسیم وظایف خانه و یا آماده کردن یک وعده غذایی برای او، احساسات بسیار مثبتی را در همسرتان برمی‌انگیزد. در واقع انجام کارهای کوچک اما مداوم در طول زندگی مشترک می‌تواند دوام و کیفیت رابطه شما را به میزان بسیار زیادی تحت تاثیر خود قرار دهد. برای آگاهی بیشتر از تقسیم وظایف خانه کلیک کنید.

6. پرهیز از برخورد فیزیکی و ناسزاگویی

شما باید برای همسرتان یک تکیه‌گاه و پناهگاه امن باشید. برخورد فیزیکی و ناسزاگویی باعث می‌شود که همسرتان از شما بترسد و علاقه‌اش کاهش یابد. بسیاری از مردان از اعماق وجود خود می‌دانند که این کار اشتباه است اما در زمان عصبانیت نمی‌توانند خشم خود را کنترل کنند. داد و فریاد از دید همسرتان نشانه قدرت شما نیست بلکه به این گونه در نظر او فردی ضعیف و ناتوان به نظر می‌رسید. بهتر است برای کسب مهارت کنترل خشم، از کمک یک روانشناس بهره‌مند شوید. برای آگاهی بیشتر از مهارت های لازم برای ازدواج کلیک کنید.

7. دوست داشتن واقعی از اصول همسرداری برای آقایان

همانطور که در اعماق وجود خود همسرتان را دوست دارید، آن را با حرف و عمل هم به او نشان دهید. برخی مواقع بدون هیچ بهانه و دلیلی به همسرتان بگویید که چه قدر دوستش دارید و رفتارهایش را می‌پسندید. همچنین لازم است که با کارهای متخلف نیز این ابراز علاقه کلامی را به او اثبات کنید. مثلا به حرف‌هایش گوش دهید و در مورد اتفاقات روزمره خود بدون سوال پرسیدن از طرف او، صحبت کنید. برای آگاهی بیشتر از نکات همسرداری کلیک کنید.

8. عدم اصرار به برقراری رابطه جنسی

از اصول همسرداری برای آقایان این است که در زمان بی میلی خانم به رابطه جنسی، برای آن اصرار نمی‌کند. اگر همسرتان به هر دلیلی، تمایل به رابطه ندارد، کمی صبور باشید و یا با ایجاد شرایط مناسب، حس و حال همسرتان را تغییر دهید؛ به طوری که خود او برای رابطه مشتاق باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

نتایج نامطلوب از همسرداری برای آقایان

اگر احساس می‌کنید که با تمام تلاش‌هایتان در زمینه همسرداری، هنوز نتیجه مطلوبی دریافت نکرده‌اید، به احتمال زیاد، رابط? شما در طول زمان تحت تاثیر رفتارها و واکنش‌های نامطلوب، آسیب‌های جدی دیده است. اگر هر دوی شما همچنان برای زندگی مشترک خود ارزش قائلید و حاضرید برای تداوم این زندگی تلاش کنید، شانس بهبود رابطه به میزان زیادی بالا می‌رود. برای کسب اطلاعات از گذشته همسر کلیک کنید.

در این زمان و حتی پیش از آن که آسیب‌ها بیشتر شود، مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا مسائل‌تان را از یک زاویه ای دیگر ببینید و راه حل‌های کارآمدتری را انتخاب نمایید. در جلسات مشاوره نیز به شما این امکان داده می‌شود تا احساسات سرکوب شده خودتان را ابراز کنید، همچنین مشاور به هر دوی شما کمک می‌کند تا بدون ترس از قضاوت شدن و یا طرد شدن، گره‌های رابطه تان باز نمایید. در این جلسات نکات همسرداری هم به زنان و هم مردان یادآوری می‌شود. برای کسب اطلاع بیشتر از مشاوره ازدواج کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسرداری برای آقایان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

منبع: همسرداری 


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد