سفارش تبلیغ
صبا

ترس از پرنده | علل، نشانه ها و نحوه درمان فوبیای پرنده

ترس از پرنده یا Ornithophobia یعنی ترس مداوم و شدید از پرنده. در افرادی که  فوبیای پرنده دارند،مقاله به نشانه های ترس از پرنده، علل ایجاد آن و راه کار های درمانی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوبیا کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان فوبیا و ترس از پرنده و سایر حیوانات میریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

 فوبیای پرنده | ترس از پرنده

به طور کلی فوبیا یعنی ترس ب می کنند. ترس از پرنده در طبقه بندی علمی زیر مجموعه ی فوبیای حیوانات قرار می گیرد.

 

نشانه های ترس از پرنده

علائم ترس از پرنده در افرات. اصلی ترین علائم ترس از پرنده عبارت اند از:

- اضطراب افراطی در هنگام مواجهه با پرنده.

علل فوبیای پرنده

به طور کلی یکی از اصلی ترین علت های فوبیا، تجربه ناگوازیادی افرادی که مبتلا به فوبیای پرنده هستند، قبلا هیچ گونه تجربه تلخ و ناراحت کننده ای در برخورد با پرنده نداشته اند. پس چرا این فوبیا در آن ها به وجود آمده است؟

جواب این سوال ریشه در تکامل انسان دارد. موسسه علوم  مغزی و شناخت رفتار انسانی "مکس پلانک" در آلمان تحقیق جالبی در این زمینه انجام داده است. محققان این موسسه تعدادی از نوزادان را در مع

 

درمان ترس از پرنده

سه روش درمانی کارآمد در درمان ترس از پرنده عبارت اند از :

1) شناخت درمانی

نده است. افرادی که فوبیای پرنده دارند، این حیوان را بسیار خطرناغییر میدهد.

2) حساسیت زدایی منظم

حساسیت زدایی منظم روش دیگری در درمان فوبیا است. این روش درمانی سه مرحله دارد:

برای آن که رشود فوبیا حیوانات به راحتی درمان شود.

در موارد شدید تر، می توان ابتدا از یک دوره دارو درمانی (داروهای ضد اضطراب و دارو های ضد افسردگی) استفاده کرد و سپس بعد از کاهش علائم، روان درمانی را آغاز کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان فوبیا و ترس از پرنده و سایرریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیشخانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبعترس از پرنده | علل، نشانه ها و نحوه درمان فوبیای پرنده


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد