سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تنفر از فرزند | علل، نشانه ها و دلایل تنفر از فرزند

آیا امکان تنفر از فرزند وجود دارد؟ والدین چگونه حس تنفر از فرزند خود را بشناسند؟ روابط والد و فرزند همیشه آمیخته با عشق و محبت فراوان است. حس تنفر و بیزاری از فرزند معمولا پذیرفته شده نیست. با وجود این گاهی والدین به دلایل پیچیده ای نسبت به فرزند خود احساس تنفری پیدا می کنند که بر روابط و تربیت آن ها تاثیر می گذارد. عموما این تنفر احساس های گناه فراوانی به همراه دارد که می تواند مشکل را دو چندان کند. با شناخت دلایل زیر بنایی و کمک گرفتن برای حل این مشکل می توانید بر آن غلبه کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره کودک و خانواده می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

دلایل تنفر ازفرزند

تنفر از فرزند به دلایل مختلف و پیچیده ای می تواند رخ دهد. گاهی والدین مشکلات درونی یا مسائل حل نشده ارتباطی با فرزند خود یا دیگران دارند که آن به صورت تنفر حس می کنند. برخی از مسائل و علل زیربنایی تنفر شامل موارد زیر است:

تعارضات و کشمکش در ارتباط با کودک

ارتباط والد با کوی یا اختلال مثل بیش فعالی یا اوتیسم باشد. در ا تلاش برای به کنترمی تواند در ارتباط با فرزند خحساس تنفر از فرزند شود. 

د در زیربنای حس تنفر از فرزند موثر

گاهی اختلالات روانی که مادران تجربه ار است. گاهی تنفر از فرزند می تواند ناشی از افسردگی مزمن مادر باشد. افسردگی مادر باعث تفکر و احساس منفی شدید نسبت به خود. همچنین مشکلاتی مثل اختلال دوقطبی که با نوساه است، و اختلالات شخصیت مثل شخصیت های مرزی که در روابط خود دچار مشکلات شدید می شوند، تاثیرگذار است.

کشمکش ها با همسر

گاهی روابط با همسر باعث ایجاد تنفر از فرزند میدی و عدم رضایت زناشویی دارند. یک بارداری ناخواسته باعث افزایش حس منفی و انتقا

مشکلات محیطی و فقر

گاهی مشکلات زندگی یا مشکلات اقتصادی در افزایش حس تنفر از فرزند اثر گذار است. در خانواده هایی که فقر زیادی وجود دارد هر اشتباه کودک می تواند تبعات بیشتری برای خانواده داشته باشد. همچنین ماده ایجاد می کند که می تواند روابط منفی را بیشتر کند.

اثرات تنفر از فرزند

تنفر از فرزند ممکن است تنها در یت خواهد داشت. اثرات تنفر از فرزند عبارتند از:

راهکارها مقابله با تنفر از فرزند

می توانید با روش هایی با حس بیزاری خود مقابله کنید:

  • رفتارها و ویژگارات را از کودک تعدیل کنید.
  • علت این حس را شناسایی کنید و سعی کنید با کمک گرفتن از یک روانکاو و یا مشاوره روانشناسی تعارض های خود را حل کنید.
  • روحیه خود را مثبتریحی و استراحت و فعالیت های موثر مثل ورزش داشته باشید.
  • مشکلات ارتباطی خود با کودک را بشناسید و به کمک کسب آگاهی از نکات تربیتی فرزندان، مشورت گرفتن، کتاب خواندن و کمک حرفه ای مهارت های فرزندپروری را در خود تقویت کنید تا خیلی از تعارض ها کاهش یابد.
  • مهارت های کنترل هیجان خود و مدیریت خشم و کنترل استرس را یاد بگیرید و تمرین کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره کودک و خانواده می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

  

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبعتنفر از فرزند | علل، نشانه ها و دلایل تنفر از فرزند


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد