سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برون گرایی

افراد با تیپ های شخصیتی درونگرایی و برونگرایی از یکدیگر متمایز می شوند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بسیار خوش مشرب هستید و روابط اجتماعی گسترده ای دارید احتمالا در تیپ شخصیتی برون گرا قرار می گیرید، فردی پرشور و انرژی هستید که از تفریح و گردش لذت می برید. البته برون گرایی مطلق وجود ندارد پس ممکن است ویژگی هایی هم داشته باشید که در طیف درون گرا قرار می گیرد. اگر می خواهید بدانید که این ویژگی چطور بر جنبه های مختلف زندگی شما مانند ازدواج و شغل تاثیر می گذارد با ما همراه شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برون گرایی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

برونگرایی چیست؟

برون گرایی یک صفت شخصیتی و نقطه مقابل درون گرایی است. ویژگی عمده افراد برون گرا صمیمی و اجتماعی بودن است. اگر فردی برون گرا هستید تمایل به تفریح و گردش، پرحرفی، روابط عمومی بالا، ریسک پذیری، اعتماد به نفس بالا، ترجیح دادن فعالیت های گروهی به فعالیت های انفرادی، روراست بودن، حاضر جوابی، راحت بودن در ابراز هیجان و عقاید، بیزاری از تنهایی، فعال بودن و توانایی تصمیم گیری سریع از ویژگی های بارز در شماست. احتمالا علاقه زیادی به جشن و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند دارید.

 

برونگرایی چه مزیت هایی دارد؟

اگر فردی برون گرا هستید به راحتی می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید پس احتمالا دوستان زیادی دارید و به مهانی های زیادی دعوت می شوید که برای شما بسیار لذت بخش است. شور و هیجان بالای شما انگیزه ای می شود برای دیگران تا آن ها هم انرژی بگیرند و با شما همراه شوند.

روابط عمومی بالای شما در بسیاری از موارد می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد چون با افراد زیادی در ارتباط هستید و این دایره روابط به طور مرتب گسترده تر می شود. همچنین شما راحت هیجان ها و نگرانی های خود را ابراز می کنید و نظر دیگران را می پرسید یا از آن ها در خواست کمک می کنید به این ترتیب مشکلات خود را راحت تر حل می کنید چون بیشتر از تجارب و کمک دیگران استفاده می کنید.

 

برونگرایی چه مشکلاتی به همراه دارد؟

حاضر جوابی شمشیری دو لبه است! برون گرایان افرادی رو راست هستند و راحت عقاید و نظرات خود را بیان می کنند. هر موقع که ناراحت می شوید خیلی راحت هیجان خود را بروز می دهید و نمی گذارید حرفی در دلتان باقی بماند. از طرفی ممکن است شما واقعا منظوری از حرف هایتان نداشته باشید ولی گاهی طرف مقابل، حرف شما را دخالت یا گستاخی برداشت می کند و نسبت به آن واکنش تدافعی نشان می دهد. ممکن است حتی بعدا پشیمان شوید که چرا این حرف را زدید. همچنین شما بیشتر از اینکه از زندگی دیگران خبر داشته باشید، اطلاعات مهم زندگی خود را در اختیار دیگران قرار می دهید. احتمالا این تجربه را داشتید که دیگران به طریقی از حرف های شما سو استفاده کردند و بعد از آن با خودتان فکر کرده باشید که چقدر من ساده ام!

 

شغل های مناسب افراد برونگرا

اگر شخصیتی فعال، صمیمی و ریسک پذیر دارید و دارای روابط عمومی بالا هستید از پشت میز نشستن یا شعل های کسالت آور  لذت نمی برید. شغل هایی که می توانید به واسطه آن با دیگران و دغدغه های آن ها در ارتباط باشید مناسب شما هستند. شغل های مانند مسئول خدمات مشتریان، مهماندار هواپیما، مسئول پذیرش، فروشندگی، افسر پلیس، گفتار درمانگر، پرستاری و ... می تواند برای شما مناسب باشد. برای انتخاب شغل مناسب کلیک کنید.

 

تمرکز بر دنیای بیرون یا درون؟

افراد براساس تمرکز بر دنیای درون یا بیرون به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می شوند. شاید ترجیح می دادید که فردی درونگرا باشید، اگر اطرافیان شما بیشتر درونگرا باشند ممکن است احساس کنید که شما غیر عادی و عجیب هستید؛ ولی بدانید که تمام این ویژگی ها به خاطر تفاوت های فردی است و نمی توان گفت کدام گروه از افراد برتری دارند. آنچه اهمیت دارد این است که خودتان را بپذیرید و  مطابق با ویژگی های خود به دنبال راهی برای شاد کردن خود باشید.

از طرفی ممکن است از نظر شما درونگراها افرادی مرموز باشند چون زیاد در مورد خودشان صحبت نمی کنند. عدم آگاهی کافی در مورد این تیپ شخصیتی باعث می شود که آن ها را درک نکنید و آن ها را به افسرده، مغرور بودن یا بی احساس و نچسب بودن محکوم کنید. فقط باید بدانید دنیای شما ها متفاوت است. افراد درون گرا کنترل بیشتری روی خودشان دارند. این افراد از تنهایی خود لذت می برند، مطالعه و فعالیت های ذهنی را به مهمانی ترجیح می دهند.

 

بررسی ازدواج برونگرا ها با درونگراها

اگر در آستانه ازدواج با فردی درونگرا هستید حتما متوجه تفاوت هایی بین خودتان شده اید. ممکن است در ابتدا بخواهید آن ها را نادیده بگیرید اما ازسویی نگران تاثیری هستید که بعدها روی زندگیتان ایجاد می کند. به تدریج متوجه می شوید که زمانی که با شور و هیجان زیاد با او صحبت می کنید او فقط گوش می دهد یا مثل شما علاقه نشان نمی دهد.

وقتی به او ابراز علاقه می کنید با هیجان سطحی واکنش نشان می دهد؛ که باعث دلسردی شما می شود. پس دیگر تمایلی به تعریف کردن موضوعات برای او ندارید و کمتر به او ابراز علاقه خواهید کرد. شما روابط گسترده و صمیمی زیادی با افراد مختلف دارید که این می تواند برای طرف مقابل شما آزار دهنده باشد. البته توجه داشته باشید که برونگرایان روابط متعدد و سطحی تری دارند ولی درونگرایان روابط کمتر و با عمق بیشتری دارند ولی نمی توانند مثل شما هیجان های خود را ابراز کنند.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تقاوت زیاد شما با همسر درونگرا باعث می شود که اعتماد به نفس خود را از دست بدهد؛ در نتیجه درونگرا تر و منزوی تر شود. برخی تحقیقات حاکی از آن است که ازدواج هایی که مرد کمی برون گرا تر از زن باشد، موفق تر هستند چون این مردان بهتر می توانند به همسر خود ابراز علاقه کنند و زمینه پیشرفت او را فراهم می کنند و این حس که قهرمان زن خود هستند در آن ها ارضا می شود.

 

ایجاد تعادل در برونگرایی

ویژگی های شخصیتی تحت تاثیر وراثت و یادگیری دوران کودکی است پس تعییر آن سخت است، با استفاده از راه هایخودشناسی به ویژگی های خود پی برده و از راهکارهایی برای متعادل کردن این خصوصیات استفاده کنید:

شمارش اعداد:

قبل از حرف زدن تا ده بشمارید، در این صورت عملکرد سنجیده تری می توانید داشته باشید، سوء تفاهم ها کمتر می شود و با حرف هایتان باعث دلخوری و ناراحتی دیگران نمی شوید و کمتر اطلاعات شخصی خودتان را در اختیار دیگران قرار می دهید تا زمینه سوء استفاده دیگران فراهم شود.

شناسایی علایق

هر چقدر هم برون گرا باشید احتمالا می توانید فعالیت هایی پیدا کنید که بتوانید تنهایی از انجام آن ها لذت ببرید. شناسایی این علایق و برنامه ریزی برای انجام آن در ساعاتی از شبانه روز به شما کمک می کند تا به لذت تنهایی هم پی ببرید و بعدها به خاطر نداشتن ارتباط با دیگران کمتر اذیت و بی قرار می شوید.

تقویت بردباری

برونگرایی شما باعث می شود که در یک جمع، میدان را در دست بگیرید و به دیگران اجازه صحبت کردن یا نظر دادن ندهید. پس لازم است روی این ویژگی خود کار کنید و به تدریج میزان صحبت کردن و ابراز عقاید خود را کمتر کنید و به دیگران هم اجازه بدهید تا نظرات خود را بیان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برون گرایی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : برون گرایی


علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد